Spis treści
Krok 1
Przygotuj swój pojemnik
Ze względów bezpieczeństwa używaj odpowiednio wytrzymałych szklanych lub metalowych pojemników. Możesz oczywiście użyć naczynie po już wypalonej świecy czy fajny słoiczek po zjedzonych konfiturach. Jeśli myślisz o świecy zapachowej zaopatrz swoje pojemniki w przykrywki – wówczas zapach nawet niepalonej świecy nie będzie się ulatniał. Poza tym ładna pokrywka zdobi Twój pojemnik, a gdy palisz świecę może służyć jako podkładka.
Krok 2
Przygotuj bawełniane knoty
Ustal jaka grubość i jaka ilość knotów będzie odpowiednia do Twojego naczynia. Pamiętaj, że zbyt duży knot może powodować powstawanie sadzy, przyspieszone spalanie czy powstawanie rynien.Za mały knot czy zbyt mała ich ilość w naczyniu, może z kolei powodować tunelowanie i wytwarzanie mniejszego płomienia.
Krok 3
Użyj Easy Wick
Skoro już wiesz jaką ilość knotów chcesz wkleić do pojemnika, to zadbaj by zostały one równomiernie rozłożone w naczyniu i trwale przymocowane. Ustaw swój Easy Wick na wymaganą ilość knotów jakie chcesz umieścić w naczyniu (wszystkie dane odnośnie rozmiaru i sposobu używania zamieszczone są na stronie z produktem). Umieść knoty w przeznaczonych do tego otworach Easy Wicka i do dzieła. Pełna precyzja rozmieszczenia knotów w niesamowicie szybki i łatwy sposób. Możliwość klejenia knotów przy użyciu wosku, naklejek lub gorącego kleju (wszystkie metody przetestowane).Odłóż tak przygotowane naczynie najlepiej w ciepłe miejsce.
Krok 4
Przygotuj wosk i poddaj go obróbce cieplnej
A teraz czas na wosk. Odłóż już „zaknotowane” pojemniki najlepiej w ciepłe miejsce (albo nawet je podgrzej przed wylaniem do nich wosku). Rekomendujemy użycie wosku sojowego, bo spośród tych naturalnych jest znacznie tańszy niż wosk pszczeli, świetnie przewodzi zapach, a sam jest najmniej wonny nawet wśród innych wosków roślinnych. Rozgrzej wosk w kąpieli wodnej. Przy każdym wosku, proponowanym w naszym sklepie, znajdziesz informację jakie podaje producent nt. temperatury ich topnienia, maksymalnej temperatury podgrzewania, temperatury odpowiedniej do dodania zapachu, barwnika czy zalewania.
Krok 5
Nie zapomnij o dodatkach
Każdy szanujący się producent wosku podaje w jakiej temperaturze i w jakiej proporcji należy go łączyć z substancjami zapachowymi. Jeśli chcesz stworzyć świecę zapachową to teraz jest ten czas. Tworzenie świecy zapachowej przypomina kreację perfum i jak się przekonasz aromat kompozycji zapachowej zmienia się również przy zmianie nośnika zapachu. Inaczej pachną olejki w alkoholu, inaczej w pomadzie a jeszcze inaczej w wosku. Dlatego baw się i twórz swoje ulubione kompozycje. Dla zdrowia i bezpieczeństwa używaj naturalnych lub sprawdzonych i przebadanych substancji zapachowych specjalnie stworzonych do wyrobu świec. Na etapie dodatków możesz oczywiście dodać barwnik czy inne elementy zdobiące świecę.
Krok 6
Wlej wosk do pojemników i ciesz się swoją doskonale wykonaną świecą
Blisko temperatury krzepnięcia wlej wosk do nagrzanych pojemników. Pozwól by świeca zastygała powoli, a jeśli mimo to nie uzyskasz gładkiej i kremowej powierzchni, możesz delikatnie rozpuścić wierzchnią warstwę wosku przy użyciu suszarki czy opalarki.
2 odpowiedzi na temat “Stwórz swoją świecę”
blulink
Super
Ewa Bartczak
Dziękuję 🙂